únorové a březnové aktuality

únorové a březnové akce školyChata Domov v Orlických horách na týden skutečným domovem
Skupina zájemců z řad žáků II. stupně i letos využila nabídky školy zúčastnit se lyžařského výcvikového kurzu. Tradiční lokalita v Deštném v Orlických horách nabízí již několik let naší škole skvělé zázemí.
A jak vypadal letošní lyžařský týden? Podle slov samotných účastníků zájezdu byly sice sjezdovky přeplněny lyžaři, ale i tak se našel skvělý prostor i pro umění snowboardistů Kvalitnější sníh nabízel zejména průjezd lesem,kde došlo i na nějaké pády i na roztržené gatě. Na výtečném menu si všichni pochutnávali v místní restauraci. Dobu bez lyží vyplňovaly procházky do okolí a večerní hry, při nichž nebyla nouze o pořádnou legraci.


Úspěch v jazykové soutěži
Jazyková škola Zachová v Jindřichově Hradci přišla opět s nabídkou účasti v jazykové soutěži pro žáky 7.-8. tříd základních škol. Soutěžního klání v německém jazyce se zúčastnila i naše tříčlenná hlídka ve složení Monika Krejčí, Barbora Pešíčková a Monika Zahradníková,žákyně třídy 8.A. V oblíbeném a uznávaném projektu děvčata prokázala komunikační dovednosti, znalosti reálií i gramatiky. Další hodnocenou disciplínou byl i poslech a písemný projev.
Naše reprezentantky si v soutěži okresního formátu odnesly prvenství. Patří jim naše velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy.


Školní karneval 2008
Ve středu 20. února proběhl v odpoledních hodinách za hojné účasti školní karneval. Děkujeme všem od prvních až do devátých tříd, kteří se s vervou pustili do mnohdy náročných soutěží jako o co nejrychlejší se prokousání koláčem, všem kteří trochu namohli své nohy náročným tancem české mazurky v podřepu, zatančili si s koštětem.
Královskou disciplínou byla samozřejmě nezbytná promenáda masek a samozřejmě volba masky nejlepší. Díky velké konkurenci bylo rozhodování velmi náročné a po dlouhém váhání „komise“ složené z učitelské veřejnosti naší školy byla cena nejvyšší udělena pečlivě připraveným dvojčatům v podání Jany Kándlové a Kláry Pletkové.
Soutěže bohatě odměňované cenami, které věnovaly firmy uvedené v závěru byly střídány diskotékou ve svižném rytmu posledních hitů našich hitparád. Poděkování však patří úplně všem, kteří si přišli užít odpoledne plné zábavy, sbližování dětí různých věkových kategorií a různých zájmů.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě odpoledne a sponzorům, díky nimž jsme mohli ještě více rozzářit dětské úsměvy:
Sponzoři:

    * AQUAMONT p. Jiroušek
    * MEGA s.r.o. p. Kubeš
    * PEKÁRNA BERÁNEK p. Lebrová
    * ČSOB pobočka Třeboň
    * RADIO FAKTOR
    * VODAFONE
    * T-MOBILE

Zdařilá olympiáda
V konkurenci 32 účastníků gymnázií a základních škol okresu obsadili naši žáci 9.B Tomáš Kraus a Petra Masojídková v olympiádě v českém jazyce shodnou 7. příčku. I jim patří poděkování za snahu a kvalitní výsledky.


Setkání s minulostí
Mohly samy prožít děti druhých tříd při netradiční interaktivní hodině prvouky. Navštívil je totiž pan Josef Zeman coby renesanční rožmberský voják a paní Zdena Chadtová v kostýmu barokní šlechtičny. Oba žákům ochotně popsali své krásné kostýmy a ochotně odpovídali na zvídavé dětské dotazy.
Děti obdivovaly nejen zajímavý nezbytný doplněk renesančního oděvu vojáka – helmici – marion, ale i dobovou zbraň halapartnu. Pro děti bylo zajisté zajímavé i poutavé vyprávění o stylu života či skladbě jídelníčku našich předků.

Zprávy a oznámení

Nařízení MZ

9.9.2020 15:05 hodin:
Podle nařízení MZ jsou od 10.9.2020 jsou povinné roušky ve společných prostorách škol s výjimkou tříd. Roušky jsou povinné i pro školní jídelnu. Sledujte prosím sdělovací prostředky, www stránky školy a Bakaláře.

Konzultační hodiny výchovného poradenství ve ŠR 2020-2021

PONDĚLÍ  16-17.30

STŘEDA   7.15-8.45

Poděkování

Poděkování za sponzorské dary

více

Přípravné kurzy Cambridge English 2020-2021

Kompletní informace k přípravným kurzům z anglického jazyka najdete na nástěnce školy v Bakalářích.

Zápis do školní družiny 2020-2021

pro nový školní  rok proběhne v prostorách přízemí budovy školy ve dnech 27., 28. a 31.8. 2020 a to vždy v čase od 8.00 do 15.00 hodin.

GDPR

Vážení rodiče, dne 25. května 2018 vešlo v účinnost nařízení Evropské unie 2016/679 (GDPR) upravující podmínky zpracování osobních údajů. více

Potřeby pro prvňáčky.

Nástup žáků prvních tříd ve školním roce 2020/2021

více

Žákovská knížka

Od ledna 2016 naše škola uvedla do provozu internetovou žákovskou knížku více

Partneři školy

NMS Gföhl