Lednové aktuality

 

Co nového v naší škole
 Z uplynulého období vybíráme nejzajímavější akce, které přispěly k doplnění a obohacení života naší školy.

Na sklonku starého roku se skupina žáků z 8. a 9. tříd zúčastnila zábavného dopoledne nazvaného Hrátky s němčinou. Uspořádalo jej Goethe centrum v českobudějovickém Metropoli. Na stanovištích označených jmény hlavních měst spolkových zemí plnily děti různé úkoly. Za nasbírané body byly odměněny.

Počátek nového roku byl zase u nás ve škole věnován školnímu kolu Olympiády v anglickém jazyce. Tato atraktivní a náročná soutěž se těšila velkému počtu příznivců z řad žáků 8. a 9. tříd. Žáci si mohli vyzkoušet náročnost přípravy v mnoha konverzačních tématech.

Krátce před vánočním odpočinkem jsme opět uspořádali tradiční a dětmi velmi oblíbený zájezd do Vídně. Pozvání přijali i někteří rodinní příslušníci a všichni mohli kromě obvyklých zastavení obdivovat i vídeňský Dům hudby. Ten svým netradičním interaktivním pojetím oslovil všechny účastníky zájezdu. Žáci si mohli sami vyzkoušet komponování, dirigování nebo se zaposlouchat do různých zvuků ze všech koutů světa.

Za zmínku stojí i vynikající spolupráce s místní SOŠ. Děkujeme za velmi pěknou módní přehlídku, kterou pro naše žáky připravili i za prohlídku školy.

Dívky 9. ročníků absolvovaly zajímavou a užitečnou besedu s MUDr. M. Herdovou. Společně se věnovaly problematice počátků sexuálního života, prevenci, problematice antikoncepce a na řadu přišly i otázky týkající se očkování.

Naše školní učebny byly v tomto období dovybaveny audiovizuální technikou, která bezesporu povede k dalšímu zkvalitnění a zatraktivnění výuky.

Touto cestou chceme také poděkovat paní Ing. Chalupové a panu Z. Zegermacherovi za významnou pomoc při vydávání školního časopisu Kecálek.

Zprávy a oznámení

Kroužek S Hafíkem za dobrodružstvím

vzhledem k vládnímu nařízení kroužek S Hafíkem za dobrodružstvím v pondělí 12.10., 19.10. a 26.10. nebude.

Konzultační hodiny výchovného poradenství ve ŠR 2020-2021

PONDĚLÍ  16-17.30

STŘEDA   7.15-8.45

Poděkování

Poděkování za sponzorské dary

více

Uzavření základních škol.

Stát s platností od středy uzavřel všechny školy. Opatření platí do odvolání.

Sledujte prosím www stránky, Bakaláře.

Informace budeme pravidelně aktualizovat.

 

více

Přípravné kurzy Cambridge English 2020-2021

Kompletní informace k přípravným kurzům z anglického jazyka najdete na nástěnce školy v Bakalářích.

GDPR

Vážení rodiče, dne 25. května 2018 vešlo v účinnost nařízení Evropské unie 2016/679 (GDPR) upravující podmínky zpracování osobních údajů. více

Potřeby pro prvňáčky.

Nástup žáků prvních tříd ve školním roce 2020/2021

více

Žákovská knížka

Od ledna 2016 naše škola uvedla do provozu internetovou žákovskou knížku více

Partneři školy

NMS Gföhl