Exkurze do Mladé Boleslavi a do Lešan

 Jak se vyrábí Škoda Fabia, Octavia nebo Superb?


A jaká bojová vozidla a další armádní techniku využívala armáda od válečných let do nedávné minulosti? To vše  mohli vidět 22. 9. 2016 žáci ze  6. – 9. ročníku ZŠ Sokolská na exkurzi v automobilce Škoda  Mladá Boleslav ve Vojenském muzeu v Lešanech.

V Lešanech  žáci nejprve navštívili velmi pěknou expozici vojenské techniky z období 1. a 2. světové války. Prohlédli si zbraně, vybavení a vozidla nejen československé, ale i americké a německé armády.  Dále žáci mohli obdivovat celou řadu vojenské bojové techniky používané v armádě od 50. let 20. století až téměř do současnosti včetně tanků, vyprošťovacích vozidel apod. Nezapomenutelným zážitkem byla návštěva pavilonu s expozicí tankové bitvy se zvukovými  efekty válečného bojiště. Celá exkurze v Lešanech byla doplněna velmi zajímavým výkladem a spoustou informací průvodce p. Frýby.
  
 
V Mladé Boleslavi nejprve všichni „účastníci zájezdu“,  vybaveni reflexními vestami a zvukovým zařízením, navštívili areál automobilky Škoda.  Měli jsme možnost podívat se do lisovny a do montážní haly. Na vlastní oči mohli žáci pozorovat,  jak se z role pozinkovaného plechu tvoří části karoserie automobilu a jak se montují jednotlivé díly vozu. Všem se trochu tajil dech ze spousty informací průvodkyň o výrobním procesu, spotřebě materiálu, počtu zaměstnanců, jejich pracovních podmínkách apod. Velmi pěkný dojem z automobilky byl umocněn návštěvou muzea Škody s modely jízdních kol, motocyklů a aut od úplných počátků výroby  pánů Laurina a Klementa, přes legendární modely Škoda 1000 MB a Favorit až po současné moderní vozy.
  
 
Všichni zúčastnění si exkurzi užili, dozvěděli se spoustu informací a zajímavostí a odnesli si spoustu pěkných zážitků.
Na závěr patří poděkování za bezpečnou přepravu společnosti ICOM J. Hradec, pracoviště Třeboň, jmenovitě panu Novotnému.

 kompletní fotogalerie (mimo exkurze do Škody - závodu pro zákaz fotografování) ke stažení zde  (odkaz bude doplněn)

Zprávy a oznámení

Přípravné kurzy Cambridge English 2021-2022

Nabízíme přípravné kurzy anglického jazyka Cambridge English pro naše žáky. 

více

Letní hrátky 2022

11.7.-15.7. Superhrdinové

18.7.-22.7. Dobrodružství na Divokém západě 

8.8.-12.8. Dobrodružství s cestovatelem Standou Procházkou. Putování po Africe.

Přihlášky budou k dispozici od března 2022

více

GDPR

Vážení rodiče, dne 25. května 2018 vešlo v účinnost nařízení Evropské unie 2016/679 (GDPR) upravující podmínky zpracování osobních údajů. více

Bakaláři - chyba certifikátu

Možné problémy s provozem žákovské knížky

více

Žákovská knížka

Od ledna 2016 naše škola uvedla do provozu internetovou žákovskou knížku více

Partneři školy

NMS Gföhl