Přednáška Barma - agentura Pohodáři

Žáci navštívili  další ze série velmi oblíbených audiovizuálních pořadů pelhřimovské agentury Pohodáři, tentokrát zhlédli povídaní o atraktivní Barmě - Myanmaru. Protože ale tento název pochází z doby, kdy ji kolonizovali Britové a dnešní obyvatelé se k této nepříjemné etapě historie nechtějí znát, nahradila barmská vláda v červnu 1989 toto anglické pojmenování původním místním názvem Myanmar. Pochází z barmštiny, jíž se tady prakticky všude domluvíte. Z celosvětového pohledu je ale výstižnější celý název tohoto státu - Myanmarský svaz, který napovídá, že to není žádný územní drobeček. Od severu k jihu měří 2051 kilometrů a od východu k západu 936 kilometrů. Dělí se na sedm států a žije tu 52 miliónů lidí. Podle oficiálních údajů zde je 135 etnických skupin, takže i přes zavedení barmštiny, jako úředního jazyka, tady uslyšíte jazykový Babylón.

Poutavé vyprávění z úst válečného zpravodaje Martina Dufka upoutalo děti natolik, že ani nepostřehly, že dvouhodinová produkce byla ukončena i bonusovým programem - ukázkou meditace v buddhistickém klášteře. Hlavního řečníka tradičně doprovází jeho kolega Vratislav Kratochvíl.


Zprávy a oznámení

Letní hrátky 2021

12.7.-16.7. OBSAZENO

19.7.-23.7. OBSAZENO

9.8.-13.8. OBSAZENO

více

GDPR

Vážení rodiče, dne 25. května 2018 vešlo v účinnost nařízení Evropské unie 2016/679 (GDPR) upravující podmínky zpracování osobních údajů. více

Úřední hodiny o prázdninách

Každé pondělí od 9:00 do 11:00 hodin

Žákovská knížka

Od ledna 2016 naše škola uvedla do provozu internetovou žákovskou knížku více

Partneři školy

NMS Gföhl