Projektový den v anglickém jazyce

Unikátní a jedinečný Projektový den v anglickém jazyce  s názvem "Meet Famous Europeans" proběhl na naší škole dne 10. června 2015 v rámci  projektu Škola bez hranic, do něhož je v letošním školním roce škola zapojena. Celý projekt je řízen paní učitelkou V. Fleischmanovou, která se projektovým aktivitám v anglickém jazyce na naší škole aktivně věnuje.  Této akce se zúčastnilo 60 žáků ze 6.  a  7.ročníků. Rodilí mluvčí působící v jazykové škole Channel Crossings pocházejí z Jižní Afriky, USA a Nového Zélandu V průběhu projektového dne žáci prošli několika bloky aktivit.

Po společném úvodu, v němž se všichni zúčastnění navzájem poznali a manager projektu představil celodenní program, se žáci rozdělili do skupin po čtyřech a v určených třídách probíhaly aktivity. Odborní lektoři představovali vždy  slavné osobnosti z oblasti dějin, umění, vědy a techniky, tedy "osobnosti světového významu“: Napoleon, J.S. Bach,  M.C. Sklodowska a Aghata Christie. Po celou dobu programu s dětmi pracovali i v pro tyto osobnosti typických kostýmech. Od osobností se žáci na začátku již ve skupinách dozvěděli, čím byly tyto osobnosti výjimečné, co světu přinesly, proč je obdivujeme; žáci tak měli jedinečnou možnost trénovat základní konverzaci, dotazovali se a  využili již nabyté vědomosti.

Cílem projektu bylo  ve skupinách si stanovit  svoji vysněnou zemi,vymyslet název země, vytvořit vlajku, hymnu i  zákony své země. Vše v angličtině!
Všechny absolvované aktivity rozvíjely u dětí schopnosti komunikace v angličtině, prohlubovaly odborné znalosti a dovednosti, schopnost práce v týmu i schopnost plánování a organizace času a v neposlední řadě i schopnost prezentovat výsledky své práce před posluchači. 

Výsledkem snažení všech zúčastněných bylo  dvacet  krásných plakátů vytvořených  ke své vysněné zemi. 
Každý účastník projektu v závěru obdrželcertifikát o absolvování projektového dne. A jak hodnotili jazykovou novinku na naší škole samotní aktéři? " Bylo to super, jedinečné, krásné, bylo by dobré něco podobného uspořádat i v němčině, originální, musíme to ještě někdy zopakovat,mluvit celý den anglicky - to byla jízda". "Doma jsem pak vše převáděla do angličtiny", uvedla jedna z dívek. Mnohým vůbec nečinila komunikace v angličtině obtíže, jiní drobet tápali, někteří musí svoji angličtinu ještě vylepšovat. Cenný pro všechny byl společný nevšední zážitek umocněný aktivním využitím anglického jazyka.

Reportáž TLT můžete zhlédnout zde.  (čas 4:10)

 

 

 

 

Zprávy a oznámení

Přípravné kurzy Cambridge English 2021-2022

Nabízíme přípravné kurzy anglického jazyka Cambridge English pro naše žáky. 

více

Letní hrátky 2022

11.7.-15.7. Superhrdinové

18.7.-22.7. Dobrodružství na Divokém západě 

8.8.-12.8. Dobrodružství s cestovatelem Standou Procházkou. Putování po Africe.

Přihlášky budou k dispozici od března 2022

více

GDPR

Vážení rodiče, dne 25. května 2018 vešlo v účinnost nařízení Evropské unie 2016/679 (GDPR) upravující podmínky zpracování osobních údajů. více

Bakaláři - chyba certifikátu

Možné problémy s provozem žákovské knížky

více

Žákovská knížka

Od ledna 2016 naše škola uvedla do provozu internetovou žákovskou knížku více

Partneři školy

NMS Gföhl