menu

Výběrová exkurze - Grafitové doly, Rožmberk, pivovar Budvar

       První zastávkou na naší zeměpisné exkurzi byly Grafitové doly v Českém Krumlově. Nasoukali jsme se do předepsaného ochranného oblečení, nasadili jsme si helmy se světlem na hlavu a s průvodcem vyrazili do dolů. Po prohlídce by řada z nás v podzemí pracovat určitě nechtěla, byla a je to těžká dřina. Hezké bylo, že okolní návštěvníci si mysleli, že jsme dole snad kopali, jak jsme byli špinaví, ale voda veškeré stopy nečistot smyla.

        Pak jsme rychle přejeli na hrad Rožmberk, prohlédli jsme si zajímavé interiéry, ale  líbil se nám již zvenku, ten kopec k hlavnímu vchodu jsme skoro vyběhli. 

        Po prohlídce nás trochu tlačil čas, takže urychleně jsme nasedli do autobusu a směřovali do Českých Budějovic na poslední zastávku, kterou byla prohlídka pivovaru zn. Budvar. Dozvěděli jsme se, jak se pivo vyrábí, kam a jaké množství se dováží. Pro mnohé z nás byla návštěva pivovaru zcela nová, a proto velice  zajímavá i díky velmi  příjemné průvodkyni.

         Pak už nás čekala jen jízda domů, k naší škole jsme dorazili v 15:15 hod.

Zprávy a oznámení

Dny otevřených dveří, pokyny k zápisu

Na vaši návštěvu se budeme těšit ve čtvrtek 27.11.2025

a v úterý 13.1.2026.

Pro prohlídku, prosím, zvoňte na ředitelnu mezi 8:00 až 11:30.

Pokud vám dané termíny nevyhovují, napište, zavolejte, dohodneme se na jiném termínu. 

Zápis proběhne ve středu 4. 2. 2026 od 14:00 do 18:00 hodin.

Podrobné pokyny najdete zde.

více

Letní hrátky 2026

13.-17.7. Survivor

20.-24.7. Po indiánské stezce

10.8.-14.8. Sportovní hrátky

více

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout