Arduino

Kroužek pro zájemce o technické obory, především elektroniku. 


 

Arduino můžeme zjednodušeně chápat jako řídící desku, která na základě vstupních dat (senzory teploty, osvětlení polohy, délky, GPS, ... podle vytvořeného - nahraného programu - sketch (budeme se ho učit "lehce" modifikovat), něco na určeném výstupu sepne, otočí s něčím, napíše "něco" na displej apod. 

Více o arduinu najdete například zde.

Během schůzek, které probíhají každé pondělí od 16:00 do 17:00 (ale někdy se protáhnou :-) )v učebně Fyziky se zájemci seznámí s touto platformou, pomocí které začnou chápat principy řízení malých i větších elektrospotřebičů - pračky, kávovary, mikrovlné trouby, 3D tiskárny, elektronika automobilů, strojů  ... . Za pomoci těchto nástrojů je možno řešit tzv. chytré domácnosti, přizpůsobovat ovládání procesů na míru.

Dále budeme pracovat s běžně používanými elektronickými součástkami, učit se chápat jejich funkci v obvodu, měřit elektrické veličiny. K zapojování budeme využívat nepájivá pole a bezpečná napětí do 5V.

Pro zájemce je vhodné zakoupení tzv. starter KIT (stačí klon) například zde .  Obchodem s tímto sortimentem se zabývá mnoho obchodů, stačí vyhledat. Pokud nepospícháte na dodávku, můžete zkusit Ebay.com, kde je nabídka sad, jednotlivých senzorů opravdu velká.

 

Miloš Kolář

 

 

 

 

Zprávy a oznámení

Pokyny pro žáky 1. tříd

 zahájení školního roku

více

Přípravné kurzy Cambridge English 2021-2022

Nabízíme přípravné kurzy anglického jazyka Cambridge English pro naše žáky. 

více

Zápis do školní družiny 2021-2022

Pro nový školní rok proběhne v prostorách přízemí budovy školy ve dnech 27.8. (2. až 5. ročník) a 30. a 31. 8. 2021 (1. až 5. ročník) čase od 8.00 do 15.30 hodin.

GDPR

Vážení rodiče, dne 25. května 2018 vešlo v účinnost nařízení Evropské unie 2016/679 (GDPR) upravující podmínky zpracování osobních údajů. více

Potřeby pro prvňáčky.

Nástup žáků prvních tříd ve školním roce 2021/2022

více

Žákovská knížka

Od ledna 2016 naše škola uvedla do provozu internetovou žákovskou knížku více

Partneři školy

NMS Gföhl